Michalickie piekarnie

facebook twitter

05-05-2022

Wczoraj i dzisiaj poranne homilie głosili bracia na co dzień pracujący w Niemczech lub Austrii. Dzisiaj homilię wygłosił ks. Andrzej Kunkel, który przyjechał do Miejsca Piastowego z Wiednia. Nawiązał do Ewangelii z dnia (J 6,44-51) szczególnie akcentując fragment ze słowami: „To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata”. Zapytał wprost i bez ogródek jaki chleb dajemy wiernym? Każdy z nas jest słaby. Podał przykład eksperymentu psychologicznego z udziałem dzieci, które nie potrafiły poskromić ciekawości. Zawsze zostajemy takimi dziećmi.

Na zakończenie homilii zapytał każdego ze słuchaczy: „Jaką piekarnią jesteś? Jaki chleb dajesz swoim wiernym”.

W porannej sesji uczestnicy XXII Kapituły opracowali przesłania do Ojca Świętego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, współbraci michalitów oraz Rodziny Michalickiej.

Wieczorem słówko wygłosił ks. Grzegorz Ringel. Był wyraźnie poruszonym czytaniem z Nieszporów (Ap 21, 1a. 2-3. 22. 27). Wezwał słuchaczy do tego, żeby byli dumni z tej części Kościoła, którą jesteśmy. Jesteśmy klejnotem. Świątynia jest wstępująca – prowadzi drogą do Boga. To droga dla nas i dla tych, którym ją wskazujemy.

Jak zauważył, w tym tekście św. Jan mocno podkreśla, ze świątyni nie można zobaczyć, chociaż ona jest. Jest świątynią duchową, którą powinniśmy budować w Zgromadzeniu, parafiach, wzajemnych relacjach.

Jutro zakończenie XXII Kapituły Generalnej Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła.

Podobne artykuły