Michalici

UCZNIOWIE MZSP Z MIEJSCA PIASTOWEGO PIELGRZYMOWALI Z PRUCHNIKA

31 Październik 2019

facebook twitter
W dniach 13-14 września przedstawiciele uczniów naszej szkoły wraz z katechetami: ks. Piotrem, s. Edwardą i s. Dorotą uczestniczyliśmy w VIII Pieszej Pielgrzymce Dziękczynnej z Pruchnika do Przemyśla pod hasłem: Każde

Nasze tegoroczne pielgrzymowanie było wyrazem dziękczynienia za ogłoszenie dekretu o heroiczności cnót Matki Współzałożycielki - Czcigodnej Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek.

Pielgrzymka rozpoczęła się Eucharystią w kościele parafialnym w Pruchniku, w której udział wzięli parafianie, pielgrzymi, siostry i księża michalici. Mszy św. przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. Marek Czaja - Radca Generalny Zgromadzenia Księży Michalitów. Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy przeszli pod pomnik bł. ks. Bronisława Markiewicza, gdzie przedstawiciele młodzieży, michalickich zgromadzeń zakonnych oraz władz samorządowych złożyli kwiaty i znicze.

                Kolejnego dnia rano zgromadziliśmy się w kościele parafialnym w Pruchniku, gdzie po błogosławieństwie Ks. Proboszcza z Pruchnika wyruszyliśmy w drogę. Po odpoczynku w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Nadziei w Tuligłowach kolejno udaliśmy się pod krzyż jubileuszowy, gdzie włączyliśmy się w modlitewną akcję „Polska pod Krzyżem”. Po błogosławieństwie relikwiami krzyża świętego wyruszyliśmy w kierunku Przemyśla. Trasa przebiegła w bardzo miłej duchowej atmosferze, gdzie słychać było radosny śpiew oraz gorące modlitwy pątników.

                Nasze pielgrzymowanie zakończyła Eucharystia w przemyskiej Katedrze, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Stanisław Jamrozek. W słowie podkreślił wartość krzyża - jako miejsca zwycięstwa i odkupienia w życiu każdego człowieka.

                Dziękujemy za wszelkie otrzymane łaski otrzymane w tych dniach, a także naszym duchowym opiekunom – katechetom z naszej szkoły, iż byli tam z nami.

 

(Kuźniar Natalia, Syrek Wiktoria)